Skip to content Skip to footer

Tüm Orgibite ürünleri %100 Organik Üretim & FDA Onayına uygun uluslararası kalite standartlarında üretilir. Mahsul seçiminden, hazırlama ve paketleme aşamalarında kadar her aşamada 1. Sınıf Orgibite kalitesinin tescili olan sertifikalarımızı mutlaka inceleyin.

Organik Üretim Sertifikası Nedir?
Organik üretim sertifikası, tüm üretim süreci boyunca hiçbir zararlı kimyasal kullanılmayan ve dışarıdan denetime açık olan ürünler için verilen bir belgedir. Bir markanın organik sertifikası alabilmesi için uygulanan denetim ve belgelendirme süreçleri oldukça kapsamlıdır. Uluslararası standartlar ve organik tarım yasası kriterleri birlikte ele alınır. Yetkilendirme esaslarına göre yapılan inceleme ve onay süreçlerinin tamamlanması sonucunda üretici marka, organik ürettiğini yasal geçerliliği olan bir sertifikayla belgeleme hakkı kazanır.

FDA Onayı/Belgesi Nedir?
ABD sınırları içerisinde gıda, ilaç, medikal cihaz gibi insan sağlığıyla doğrudan ilişkili ürünleri sunmak isteyen yabancı firmaların alması gereken bir belgedir. Bu kapsamda ele alınan ürünlerin tamamının ABD iç pazarında satışa sunulabilmesi için FDA Sertifikası almış olması ön koşulu bulunur. Satışa yönelik bir yasal izin niteliği taşıyan bu belge, ilgili ürünün içeriğinin FDA standartlarına, dolayısıyla da ABD yasa ve yönetmeliklerine uygunluğunu gösterir. Ayrıca, kalite standardı bağlamında tüketici güveninin sağlanması bakımından da oldukça önemlidir.

ORGANİK
HELAL
ISO 27001
HACCP
KOSHER
OU KOSHER
GLUTEN FREE
VEGAN
GHP
GMP
ISO 9001
GLOBAL GAP
ISO 14001
ISO 22000
ISO 45001
ISO 10002
NOP
FFSC 22000
Kalite Politikası

Subscribe for the updates!

Subscribe for the updates!